ANT Mühendislik, 1993 yılından günümüze kadar endüstriyel otomasyon konusunda faaliyet gösteren, Türkiye’ nin lider firmalarından biridir.

İlk olarak 1994 yılında HANYOUNG Electronics’ in sıcaklık kontrol sayıcı, zaman rölesi, takometre, enkoder ve ışıklı ikaz lambasını Türkiye’ ye getirmeye başlayan ANT Mühendislik, 1999 yılı son çeyreğinde LG Industrial Systems firmasının PLC, 2000 yılında da DATALOGIC firmasının fotosel, güvenlik bariyerleri ve sıcaklık kontrolü ürünlerini getirmeye başlamıştır. 2001 yılında mutlak ve artımlı enkoder üretiminde lider olan NEMICON, 2002 yılında LG Industrial Systems firmasının (AC Hız Kontrol Cihazları) İnvertör grubu ile BDC Electronics endüktif sensörlerini de ürün yelpazesine katmıştır.

LG gruptan ayrılıncaya kadar 30 yıl boyunca LG Industrial Systems adıyla hizmet vermiş olan LSIS, 2005 yılı itibariyle LG gruptan ayrılarak LS Industrial Systems (LSIS) adını almıştır.

Bu dönemde Ant Mühendislik, IDEC Electronic endüstriyel röle grupları ve LS MECAPION servo sürücü ve motorlarını da ürün gamına eklemiştir.

2016 yılında LS Mecapion firmasını bünyesine katarak büyümeye devam eden LSIS Co,.Ltd, dünya çapında müşterilerine en yüksek kalite ve çevreye duyarlı yenilik felsefesiyle hizmetlerine devam etmektedir.

2020 yılında LSIS, mevcut kurumsal ismin marka değeri yüksek olmasına rağmen, “Endüstriyel Sistemler (IS)” den global bir akıllı enerji çözümü sağlayıcısına ilerlemek ve bu konudaki kararlılığını göstermek amacıyla firmanın kurumsal adını  LS Electric olarak değiştirmeye karar verdi. Logosundaki sembol karakteri olan “E” Ekonomik, Verimlilik ve Evrimi ifade etmektedir. Logonun değişmesindeki amaç; iç ve global pazarda cihaz odaklı yöntemlerden ICT ile üretim teknolojisi, Endüstri 4.0 ve Akıllı iletim/dağıtım ağı teknolojilerine dönüşümü görmek ve bu konuda Dünya lideri olma yolunda bir adım daha atmaktadır.

ANT Mühendislik bu güçlü çözüm ortakları ile kadrosunu genişleterek; Güçlü mühendis kadrosu, satış öncesi ve sonrası teknik destek, hızlı servis desteği, stoktan malzeme teslimi, detaylı fiyat listesi, tüm ürünlerde Dünya standartlarına uygunluk ilkeleri, DCS, Geniş Alan Scadaları ve Veri analizleriyle Endüstriyel Otomasyon alanında fabrika ve makine imalatçılarının tüm otomasyon ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor.
Üretken yarınlara, hep birlikte …. 

  

Türkiye Yetkili Distribütörlüğünü Yaptığımız Firmalar
 

 

ÜRÜN SEÇİMİ

Arama yaparken; sırasıyla marka, grup, seri ve alt seri seçiniz. Alt seri yok ise seçmeden devam edebilirsiniz.